Hatice Elveren Peköz

Defne dalları arasından ne zaman bir kuş havalansa, içimdeki sesler yeşilli çağırır ve ben ilk maviye giderim. Ondan bir damla su içinde deryaları büyüten çocukluğum, birden gökkuşağının içinden geçiverdi / Zakkum Çiçeğim Mihri /

Hakkında

Yazar Özgeçmişi

Featured Image -- 1272

Hatice Elveren Peköz Hatay’ın Altınözü’ne bağlı Yunushan Köyünde doğdu.

Küçük denemelerle başladığı yazın hayatı ile kendi içinde de bir yolculuğa başlamış oldu.

Türkiye Yazarlar Sendika üyesi olan Peköz’ün kitapları; 2009’da ‘Zakkum Çiçeğim Mihri, 2010’da ‘Yeminli Kitap’ izledi.  Eserleri, uzun yıllar çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlandı. 2004 – 1013 arasında Antakya’da bazı Çukurova sanat etkinliklerinin yanı sıra, bazı öykü kısa film atölyelerine katıldı. Bu süre zarfında eserleri, “Ve Tanrı Aşkı Yarattı, Barışa Öyküler, Asiye Gün İnerken” adlı ortak kitaplarda yer aldı. Yıllardır sinemaya merak sarmasıyla da video montaj, kısa film senaryo yazım atölye ve kursuna katılarak, sanat hayatında yeni bir perde daha aralamış oldu.

Son zamanlarda, “Film Hikayelerim” adlı bir kitap taslağı üzerinde çalışamakta ve aynı zamanda yaziatolyesi.com edebiyat wep sitesinin içerik panel yönetimini yürütmektedir.

Peköz, bir kalıp içinde sınırlanmadan halen öyküler, şiirler ve senaryo film hikayeleri yazmakla meşgul…

 

Yayımlanmış Eserleri:

2009’da ‘Zakkum Çiçeğim Mihri, 2010’da ‘Yeminli Kitap’

Yazılarının ortak yayımlandığı kitaplar:

Ve Tanrı Aşkı Yarattı, Barışa Öyküler, Asiye Gün İnerken.

 

Ödülleri:

Türkiye Yazarlar Sendikasının Sanat günlerinde Öykü dalında Adinos Çiçekleri Ödülü, Körfez Gazetesinin kuruluş yıldönümünde ve Dörtyol, İlke Der’in düzenlediği edebiyat sanat günlerinde sanat ödülü.

 

Eserlerinin Yayımlandığı Dergiler – Wepsiteler

“Güney Rüzgârı, Uçan Süpürge, Ardıç Kuşu, Turnalar, Özgür Pencere, Mut Çıtlık, Maviyaren, Antoloji, Pranga, Bağlaç, Şiir Akademisi, Edebiyat ve Sanat Akademisi, Çeşme, Güncel Sanat, Türk Edebiyatı dergisi, Kümbet Dergisi. Ayrıca ulusal ve yerel bazı gazeteler.

 

Katıldığı Yazı Atölyeleri:

Medeniyetler Buluşması Film Festivali kapsamında gerçekleşen, sinema, belgesel, kısa film öykü atölyelerinde senaryo yazımı, video jenerik, kurgu montaj vb. uygulamalı dersler .HRT, Avrasya kentsel kalkınma derneğin düzenlediği ve senarist Düsraliye Şahan’ın da senaryo ders sunumunu gerçekleştirdiği kısa film, senaryo yazımı vb.

 

Üye olduğu kuruluşlar:

Türkiye Yazarlar Sendikası, Kadın Yazarlar Derneği

 

 

E-Posta                       : haticepekoz@hotmail.com

 

Hatice Elveren Peköz

Bu bir sayfa örneğidir. Blogunuzun ön sayfasında yayımlanma sırasıyla görüntülenen gönderilerin aksine, sayfalar Hakkında veya İletişim bilgileriniz gibi kolayca erişilebilir olmasını istediğiniz daha zamansız içerik için daha uygundur. Bu sayfada değişiklik yapmak için Düzenle’yi tıklayın veya başka bir sayfa ekleyin.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: